📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Pouzdra na lahve jsou důležitá především tím, co se do nich dává. Hydratace je přeci jen na prvním místě. Dbejme na kvalitní materiál a na způsob uchycení.

Nejlepší volbou pro hydrataci je hydratační vak. Bohužel k němu musíme mít patřičně uzpůsobený batoh nebo pouzdro, které připneme na nosič plátů či taktickou vestu. Avšak ani objem tohoto vaku nemusí vždy stačit na celý den, proto s sebou většinou nosíme i klasickou láhev na tekutiny. Nošení láhví se nemusí týkat nedostatečné kapacity hydratačního vaku. Někdo jim zkrátka dává přednost z hlediska osobního komfortu. K láhvi budeme potřebovat obal, který bychom si mohli připevnit na taktickou vestu, batoh nebo opasek.

Univerzální a výhodné

Druhů pouzder je několik. Může se jednat o obyčejné pouzdro na polní láhev nebo trochu specifičtější, do kterých dáme více druhů láhví. Takové pouzdro je pochopitelně výhodnější a univerzálnější. Celkem se setkáváme se dvěma druhy pouzder. Jedno je samosvorné, u druhého se láhev zajišťuje víkem. Samosvorné pouzdro je pochopitelně rychlejší a pohodlnější na manipulaci, ovšem láhev z něj může při krajních situacích vypadnout. To se nám u druhého typu nestane. Víko, které zajišťuje láhev, se otevírá na zip. Ten vede kolem dokola téměř po celém obvodu. Po rozepnutí víko odklopíme a láhev vyjmeme. Taková pouzdra jsou velmi oblíbená a vyhledávaná. Jaký materiál je pro ně nejlepší a jak budeme pouzdro upevňovat?

Na vestu s ním

Upínání takových pouzder může být provedeno dvěma způsoby. Buď mají průvlek na opasek, aby se daly nosit bez vesty nebo batohu. Toto použití je velmi efektivní, můžeme tak vyrazit do přírody na krátký výlet jen s pouzdrem na lahev u pasu. Nebylo by to však dostatečně univerzální, proto mají pouzdra často Molle® vazbu, díky které je můžeme upevnit například na vestu nebo na batoh. Umístění se odvíjí od přítomnosti vazby kompatibilní s Molle® systémem.

Podle toho kam

Pouzdro si vybíráme jak podle jeho požadovaného umístění, tak i podle typu používané láhve. Mohlo by se snadno stát, že se do pouzdra láhev nevejde a my bychom měli pouzdro, které nemůžeme používat. Dalším aspektem je i materiál. Zatímco levná pouzdra budou vytvořena z polyesteru, ty dražší a lepší budou z nylonu. Konkrétně se setkáváme s hustotou 600D a 1050D (balistický nylon). Tyto dva druhy jsou velmi pevné a odolné, samozřejmě může být použita i 400D nebo 1000D. Nylon je sám o sobě velmi pevný. Nezapomínejme na odtokový kroužek ve dně pouzdra. Kdyby se náhodou stalo, že láhev vyteče, díky tomuto odtoku nezůstane kapalina uvnitř pouzdra. Velkou výhodou je přítomnost dalších kapes - to však záleží na našich preferencích.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál