📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Pouzdra na svítilnu mohou být hned několika druhů. Liší se jak možnostmi uchycení, tak tím, jak svítilnu drží. Každá varianta je lepší pro něco jiného. Co je tedy pro nás lepší?
 

Mezi taktické doplňky, kromě brýlí, rukavic a sluchátek, patří také svítilna. Jak dobře víme, jsou tyto svítilny použitelné při standardní manipulaci, ale i taktických úkonech. Z toho vyplývá, že je opravdu nezbytné, mít je u sebe. Můžeme je uložit do kapsy. Existuje však jedno místo, kde budou mnohem lépe dosažitelné a jejich vyjmutí bude více přirozené. Tímto místem není nic jiného, než taktické pouzdro.

Hlavně pevně

Taktické pouzdro na svítilnu se samozřejmě odvíjí od její velikosti a tvaru. Jak takové pouzdro vypadá? Je vyrobené z odolného materiálu, má vnitřní prostor pro vložení svítilny a upínací prvky. Takto by mohla vypadat všeobecná charakteristika. Při hlubším průzkumu trhu zjistíme, že typů a variant je opravdu mnoho, proto bychom si o nich měli něco říci. Jelikož není svítilna moc levná záležitost, je nutné, aby nám během fungování nevypadla. K tomu musí být uzpůsobeno samotné pouzdro. Rozeznáváme tři základní druhy – samosvorné, zacvakací a s klopou (víkem).

Tři bratři

Kdybychom chtěli směrodatně říci, které pouzdro je nejlepší, jistě bychom se dostali do křížku s ostatními lidmi. Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Nejrychlejší vyjmutí poskytují pouzdra zacvakací. Ta mají plastovou sponu, do které se svítilna zacvakne. Když ji chceme vytáhnout, jen ji chytíme a zatáhneme. Žádné zbytečné pojistky, ani víka. Právě i díky tomu existuje vysoká možnost ztráty svítilny. Mnohem bezpečnější jsou samosvorná pouzdra, která drží svítilnu uvnitř díky tlaku na její povrch. Taková pouzdra jsou většinou vyrobena z plastu nebo tkaniny opatřené gumou. Svítilna vyčnívá pouze kouskem, což umožňuje také velmi rychlé vytažení. Z hlediska bezpečnosti jsou nejlepší pouzdru s víkem. Víko uzavírá svítilnu v pouzdře. Krom toho bývá pojištěno rychlosponou nebo suchým zipem. Ale co rychlost? Poznali jsme, že takové pouzdro nebude nejoptimálnější pro rychlé vyndání svítilny. Jak jsme zmínili už na začátku, je to jen o preferencích. Podle čeho tedy vybírat?

Musí to jít z nitra

Pro někoho je lepší volba s víkem, pro někoho jen ta samosvorná. Samozřejmě, že existují i další specifikace, jako například umístění samotného pouzdra. To můžeme nosit na opasku nebo taktické vestě, či nosiči plátů za předpokladu, že je k tomu uzpůsobeno. Klasický průvlek na opasek, klip a molle vazba. Tyto tři komponenty zaručují variabilitu upínaní pouzdra. Pomocí molle vazby (nebo s ní kompatibilní) můžeme připnout pouzdro i na stehenní univerzální panel nebo na batoh. Zkrátka všude, kde jsou patřičné protikusy. Zajímat by nás měl i materiál. U textilních pouzder se můžeme bavit jen o nylonu, v krajním případě o polyesteru. U plastových je to trochu složitější. V poslední době se stavájí čím dál tím oblíbenějšími tak zvaná Kydexová ® pouzdra. Tento plast se dá velmi dobře tvarovat a poskytuje komfort, jako žádný jiný. Vše ale záleží na nás. Jen si dejme pozor, aby svítilna dobře seděla v pouzdru, zbytečně necestovala a byla tak chráněná, jak sami vyžadujeme.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál