📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Hlavní výhodou těchto svítilen je jejich malá konstrukce. Díky ní nám nebudou na klíčích ani trochu překážet. Vzhledem jejich účelu od nich nemůžeme čekat vysoký výkon, ale můžeme si zvolit tak, aby byl výkon dostačující.

Známe ten pocit, kdy chceme odemknout dveře, ale bohužel je venku taková tma, že se nemůžeme strefit do klíčové dírky? Nebo když nám upadne telefon a my jej nemůžeme najít? Takové problémy jsou lehce řešitelné, musíme na ně však být adekvátně připraveni. Skvělým pomocníkem v podobných situacích jsou svítilny na klíče, neboli klíčenkové svítilny. Samozřejmě, že skvěle pomohou i v ostatních situacích, kdy si potřebujeme posvítit. Ale k tomu je musíme nejdříve mít.

Na velikosti záleží

Co nás napadne jako první, když se zamyslíme nad svítilnou na klíče? Rozhodně by neměla být moc velká. Dobře víme, že velikost je relativní a každý si představí malou svítilnu trochu jinak. Nicméně je to právě velikost, co dělá svítilnu tou na klíče. Mezníkem pro tuto hodnotu by mělo být 5-7 centimetrů. Pak už se ze svítilny na klíče stávají klíče na svítilnu. Těžko budeme takto vybavené klíče skladovat kvůli jejím rozměrům a váze. S velikostí se samozřejmě veze i napájecí médium, kterým je většinou baterie. U menších svítilen se nesetkáváme s bateriemi typu AA ani AAA. Nejde ani tak o jejich velikost jako o jejich napětí. V tomto ohledu se mnohem lépe jeví baterie typu CR123, která je sice o poznání dražší, ale nabízí skvělou výdrž a zároveň i kompaktní rozměry. To se ale stále bavíme o klasických svítilnách na klíče, které jsou typické konstrukce – válcové. Naštěstí trh nabízí i jiné možnosti, které jsou mnohem menší a kompaktnější.

Opravdu malé nouzové řešení

Ano, mluvíme zde o malých svítilnách, které spíše slouží pro přisvícení nebo osvícení klíčové dírky, než jako primární zdroje světla. Tyto malé svítilny jsou velké jako desetikoruna, ale i pětikoruna. Vše záleží na designu. Určitě nám došlo, že takové svítilny nemohou být napájeny klasickým válcovým článkem, to by pozbývalo účelu. Pro opravdu malé svítilny se volí jako napájení hodinkové baterie různých typů. Samozřejmě, že ty nedokáží poskytnout takový komfort, výdrž ani sílu světelného toku, kompenzují to malými rozměry. Bavíme-li se o světelném toku, bylo by na místě si objasnit, čím takové svítilny svítí.

Odpověď má tři písmena

Konstruktéři firem, které vyrábějí svítilny, dnes už nepoužívají nic jiného, než LED diody. Tímto směrem by měl jít i náš výběr. LED dioda poskytne dostatek světla s malými energetickými nároky, což je pro malou svítilnu zcela ideální. Nemusíme se bát malého toku, supersvítivé diody dokáží vyprodukovat stovky lumenů a stále zůstanou zabaleny v malém balení. Taková legrace něco stojí, proto jsou supersvítivé diody dosazovány jen do větších svítilen na klíče. Potřebují totiž dostatečně napájet, ale také chladit.

Na co nezapomínat?

Při výběru nesmíme zapomenout na to základní – za co svítilnu uchytíme? Svítilny na klíče musejí mít v zadní části malou dírku pro provlečení kroužku, na kterém máme klíče. To je základní předpoklad. Zároveň pamatujme, že s klíčema budeme házet, proto by měl být materiál svítilny odolný (letecký hliník u větších a guma u těch opravdu malých). Více méně opět záleží na nás, jestli zvolíme malou klíčenkovou svítilnu pro pomocné svícení nebo tu větší a těžší, která nabídne plnohodnotnou službu za jakýchkoli situací.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Celková délka
cm cm
Světelný tok
lm lm
Dosvit
m m
Hmotnost
kg kg
Napájení
Materiál