📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Batoh PENTAGON® Kryer 24

Prodej produktu byl ukončen
EAN:
Délka záruky: 2 roky
Popis a parametrySouvisející článkyDotaz k produktu
Popis a parametry

Kryer je kvalitní outdoorový batoh ideální na jednodenní výlety, odtud i číslo 24 názvu. Svou kapacitou přes 25 litrů patří ke středním batohům. Kryer je pevný a odolný, vyrobený z kvalitních a moderních materiálů. Je špičkově zpracovaný a použity jsou jen kvalitní značkové kovové zipy YKK® a značkové plastové přezky a spony DuraFlex® UTX®.

Dostatečná kapacita i péče o pitný režim

Hlavní komora je zapínaná na dvoucestný zip a lze ji otevřít buď úplně a získat tak přehledný přístup k celému obsahu, nebo – pokud nemáme dostatek prostoru na položení batohu na záda a nechceme si jeho obsah vysypat – necháme zapnuté boční kompresní popruhy a tak získáme přístup k obsahu hlavní komory pootevřeným batohem. Na vnitřní přední straně jsou pod sebou 2 kapsy ze síťoviny zapínané na zip. Na zadní straně hlavní komory se nalézá vnitřní kapsa na hydratační vak. Je síťovaná, má otevřený horní vstup, který lze stáhnout šňůrkou s brzdou a uprostřed nahoře je zajištěna háčkem. Háček lze snadno rozpojit a tak kapsu zcela otevřít pro vložení hydratačního vaku. Vak lze nahoře upevnit buď standardně proužky se suchými zipy, nebo – pokud na vaku nemáme otvory na provlečení pásků – použijeme k jeho upevnění poutko na vaku zavěšené právě na háček uprostřed. Nad kapsou je v batohu připravený otvor na protažení hydratační hadičky. Samotná hlavní komora je bez dalšího členění a je poměrně objemná.

Další místo pro výbavu

Na přední straně batohu se nachází 1 velká kapsa zapínaná na dvoucestný zip, která se dá na obou stranách rozepnout až dolů a tak otevřít jako padací dveře. Uvnitř na zadní straně nahoře skrývá 1 mělkou polstrovanou kapsu ze síťoviny zapínanou na zip, díky polstrování a jemné vystýlce sem lze uložit třeba mobil nebo malý tablet, bez obav z poškrábání displeje. Pod ní nalezneme hlubokou kapsu s otevřeným horním vstupem, ta je také polstrovaná a tak je ideální například na větší tablet nebo netbook, a na ní je našitý vnitřní organizér – 4 malé kapsičky na drobnosti a 6 malých slotů různé šířky vhodných na psací potřeby, taktické pero, zavírací nůž, multitool, svítilnu nebo i malé poznámkové bloky a podobně. Po stranách jsou 2 popruhy s karabinou na zavěšení klíčů a dalších drobných předmětů, které chceme mít spolehlivě připevněné a snadno dostupné. Na protilehlé straně nalezneme hlubokou kapsu ze síťoviny zapínanou na zip. Na zapnuté externí kapse máme k dispozici přední vnější kapsu zapínanou na zip  s polstrováním a jemnou vystýlkou, vhodnou například na ochranné brýle a podobné věci. Nízko-profilové boční otevřené vnější kapsy ze síťoviny s elastickým proužkem na vstupu jsou ideální na lahev s pitím. Pokud ale upřednostníme hydratační vak, lze tyto kapsy použít takřka na cokoliv.

Ještě nějaké možnosti?

Samozřejmě, že ano. Hned pod kapsou na brýle jsou 2 pásy suchého zipu na upevnění čehokoli se suchým zipem, tedy nejen nášivek, ale třeba i lehkých pouzder. Dále máme vpředu po obou stranách našitá poutka na upevněn výbavy, například pomocí karabiny. Na ramenních popruzích nahoře máme “D“ kroužky (na každém popruhu 1) k upevnění další výbavy. A hlavně – na obou bocích a na přední straně, tedy téměř všude, jsou rozmístěny štěrbiny laser cut, které jsou plně kompatibilní se systémy MOLLE. Na batoh tedy můžeme připevnit libovolnou výstroj s popruhy pro tento systém nošení. Další možnosti přinášejí kompresní elastická šňůrka s plastovou brzdou na přední straně a kompresní popruhy na bocích – na každé straně 1, jsou protaženy “D“ sponou uprostřed a zapínány rychlo-sponou. Ty nejenže batohu dodávají pěkný a uhlazený tvar při plném naložení, ale také je využijeme k uchycení dalších věcí, třeba lehké bundy a podobně.

Snadno nasadit, rychle sundat

Batoh se nosí klasicky na zádech, žádná novinka se ani čekat nedá. Batoh prostě patří na záda a má proto 2 ramenní popruhy. Na batohu Kryer 24 jsou anatomické, polstrované a opatřené síťovinou na vnitřní straně. Jsou nastavitelné a rozepínací, batoh je tedy vylepšen tzv. systémem quick release – jde v případě potřeby velmi rychle sundat ze zad. Další vychytávkou je výškově nastavitelný hrudní popruh. To je dnes také celkem běžné, tento je však posuvný plynule, v posuvných “kolejničkách“, bez nutnosti složitého upravování. samozřejmě i nastavitelnou délku a lze jej rozepnout pomocí rychlo-spony. Batoh je osazen i bederním pásem, nastavitelným a rozepínacím, stejně jako hrudní popruh. Na všech popruzích jsou poutka označovaná jako strap keepers – poutka na volné konce popruhů, aby všude nevzhledně nevisely. Pevná horní rukojeť je součástí ramenních popruhů a pomůže při přenášení batohu v ruce i při jeho zvedání a usazování na záda. Dolní rukojeť spolu s tou nahoře usnadní přenášení nad hlavou, například při překonávání brodu.

Komfortní užívání

Na zádech batohu je polstrování, 4 panely z pěny kryté síťovinou, panely jsou o něco vyšší, takže mezi batohem a našimi zády může cirkulovat vzduch a my se tak nepotíme. Záda batohu jsou také protiskluzová a uvnitř je osazena odnímatelná zpevňující deska. Předměty uložené uvnitř u zadní strany batohu tak netlačí do zad. Také spodku batohu je věnována pozornost, dno je upraveno silikonem (je v podstatě pogumované) a tak je vodě odolné a snadno se čistí. Není tedy problém, když batoh položíme na vlhký nebo na ne úplně čistý povrch. 2 drenážní otvory ve dně batohu zajišťují odvod zkondenzované vnitřní vlhkosti i případných vylitých tekutin. Také na prasknutý hydratační vak je myšleno – tekutina nezůstane v batohu, kde by nám namočila všechno, co neseme. Jednoduše vyteče otvorem připraveným na dně batohu / kapsy na vak.

Materiál batohu 500D Nylon Cordura®
Materiál popruhů nylon 420
Zipy YKK®
Přezky a spony DuraFlex® UTX®
Výrobce Pentagon Tactical®
Barva černá

 

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • pevný a odolný batoh
 • na jednodenní, maximálně dvoudenní outdoorové aktivity
 • kapacita mezi 25 l a 30 l
 • kvalitní a moderní materiály
 • špičkové zpracování
 • značkové kovové zipy YKK®
 • značkové plastové přezky a spony DuraFlex® UTX®
 • hlavní komora zapínaná na dvoucestný zip
 • 2 vnitřní kapsy ze síťoviny zapínané na zip na přední straně
 • vnitřní kapsa na hydratační vak na zadní straně
 • velká vnější přední kapsa zapínaná na dvoucestný zip
 • 2 vnitřní kapsy ze síťoviny zapínané na zip – 1 hluboká na přední straně a 1 mělká polstrovaná na zadní straně
 • 1 hluboká kapsa s otevřeným horním vstupem na zadní straně a na ní vnitřní organizér
 • 2 popruhy s karabinou
 • přední vnější kapsa na brýle - jemně vypolstrovaná, zapínaná na zip
 • nízko-profilové boční vnější kapsy ze síťoviny s otevřeným horním vstupem s elastickým proužkem
 • 2 pásy velcro pod kapsou na brýle
 • poutka na výbavu vpředu po obou stranách
 • “D“ kroužky na ramenních popruzích nahoře
 • kompresní a upevňovací elastická šňůrka na přední straně s plastovou brzdou
 • kompresní popruhy na bocích s plastovou rychlo-sponou
 • MOLLE kompatibilní – štěrbiny laser cut na bocích a na přední straně
 • anatomické polstrované ramenní popruhy se síťovinou na vnitřní straně – nastavitelné, rozepínací (systém quick release)
 • do délky i do výšky nastavitelný (posuvný) hrudní popruh s plastovou rychlo-sponou
 • délkově nastavitelný bederní pás s plastovou rychlo-sponou
 • strap keepers na všech popruzích – poutka na volné konce
 • pevná horní rukojeť součástí ramenních popruhů
 • rukojeť nahoře i dole – snadné přenášení nad hlavou (přes vodu)
Související články
Voděodolné vybavení. Udržíme vás v suchu!Přečíst článek
Jak na správnou impregnaci outdoorového vybaveníPřečíst článek
Nastala sezóna grilování a vaření v přírodě!Přečíst článek
Káva nejlíp chutná venku!Přečíst článek
Pohodlné spaní v hamace není sci-fiPřečíst článek
Zápach z bot? Zbavte se ho jednou provždy!Přečíst článek
Hmyz se probouzí. Braňte se!Přečíst článek
Vybíráme hamaku pro pohodlné spaní v příroděPřečíst článek
Posviťte si na cestu: o svítilnách od A do ZPřečíst článek
Jak se správně postarat o svůj spacákPřečíst článek
Jak se starat o stan?Přečíst článek

Dotaz k produktu

Zadejte Vaše jméno *
Zadejte Váš e-mail *

Kategorie produktu

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny