📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Nůž s pevnou čepelí KIZLYAR SUPREME® Maximus D2

Prodej produktu byl ukončen
EAN:
Délka záruky: 2 roky
Popis a parametrySouvisející článkyDotaz k produktu
Popis a parametry

Nůž z produktové řady Kizlyar Supreme Outdoor Series. Tato řada nabízí všestranné a spolehlivé nože, které jsou ideální pro lovce, pro záchranáře, pro outdoorové nadšence a pro každého, kdo hledá pevný a pohodlný univerzální nůž.

Maximus D2 je nůž s pevnou čepelí, která je velmi široká a výkonná a je konstruována tak, aby bylo dosaženo maximální rovnováhy mezi pevností špičky a její penetrační schopností. Maximus se vyznačuje oboustranně broušenou čepelí na špičce, čímž je maximalizována zmíněná penetrační schopnost nože. Nůž má atraktivní design, je vyroben ze špičkových materiálů a rukojeť poskytuje bezpečný úchop pro různě velké dlaně.

 
 

Drop point s výbornou penetrací

Čepel typu drop point je vyrobena z velmi kvalitní oceli D2 tvrdosti 59-62 HRC. Ta je jednou z nejpopulárnějších prémiových ocelí na světě, především díky své vynikající schopnosti dlouho udržet ostří nože. Tato ocel je ve své třídě pokládána za nejvíce odolnou proti opotřebení. Kombinace vynikající odolnosti vůči opotřebení, velké tvrdosti a přijatelné odolnosti vůči korozi dělá z D2 vynikající volbu pro špičkové nože. D2 má poměrně vysoký obsah chromu a je odolnější vůči korozi než většina bohatých uhlíkových ocelí, ale stále potřebuje očistit po použití a čas od času také ošetřit olejem. Špička nože je dostatečně silná a vpředu je ostří i na jejím hřbetě. V horní polovině se od rukojeti směrem dopředu táhne drážka zvaná blood groove, která čepel odlehčuje. Na čepeli nože je dole u rukojeti nápis / logo Kyzliar Supreme Made in Russia z druhé strany je nápis MAXIMUS D2 STEEL. Vroubkování hřbetu čepele u rukojeti má za cíl nejen zdobit nůž, ale také funkčnost – neklouzavá platforma, jejímž prostřednictvím lze na čepel vyvinout tlak a palcem či ukazováčkem vést nůž.

Příjemný a bezpečný úchop

Ergonomická rukojeť je vyrobena z kvalitního a odolného vícevrstvého G-10. G-10 je přilnavý / protiskluzový materiál s agresivní texturou, je lehký a přitom velmi pevný a plní také funkci tepelného izolátoru – v ostrém slunci je při uchopení příjemně chladný a při teplotách pod bodem mrazu zase příjemně teplý. Je to velmi odolný materiál – pevný vrstvený laminát vysoké hustoty, vyrobený stejným postupem jako Micarta, tedy lisováním za vysoké teploty, ale je ze skelných vláken namočených v epoxidové pryskyřici a proto je tvrdší a odolnější vůči vodě. Nůž je konstrukce full tang, tzn. že je vyroben z jednoho kusu oceli a rukojeť je tvořena 2 střenkami připevněnými k noži šroubky nebo nýty. Rukojeť má 3D texturu a na spodní straně tvarování na prsty pro jistější a bezpečnější úchop. Zakončení rukojeti se rozšiřuje směrem dolů a bezpečně tak brání vyklouznutí nože z ruky při práci. V rukojeti nože jsou tři otvory na připevňovací / jistící šňůru. Někteří uživatelé je využívají k provlečení šňůry či gumy na připevnění nože k sevřené ruce. Nůž je na rukojeti opatřen jednoduchou záštitou - ochranou proti sklouznutí prstů na čepel.

Pouzdro Tactical Echelon

Nůž je dodáván s praktickým a odolným pouzdrem, které je původně speciálně vyvinuto pro řadu Tactical Echelon Series, ale jeho univerzálnost jej předurčuje i pro nože řady Outdoor Series. Pouzdro je vyrobeno z odolného nylonu. Nůž v něm lze nosit ostřím napravo i nalevo, podle preferencí uživatele. Pouzdro je plně uzpůsobené k nošení na opasku a má opravdu široký opaskový průvlek se zapínáním na patentky a na suchý zip, který umožňuje pouzdro upevnit na opasek rozličné šířky. Pouzdro je osazeno také velmi širokým pevným (nerozpínatelným) opaskovým průvlekem. Pouzdro je též určeno k nošení na výbavě osazené MOLLE kompatibilní vazbou. Pouzdro lze nosit horizontálně i vertikálně, špičkou nože dolů i špičkou nože nahoru. Také na pouzdro lze upevnit MOLLE výbavu, například pouzdro s kapesním nožem, s multitoolem, s brouskem, se svítilnou nebo se survival kitem (doporučujeme výbavu od Kizlyar Supreme, jako třeba MOLLE SMP Survival Kit). Pouzdro má v pochvě osazenu pevnou vložku, která předchází nechtěnému propíchnutí pouzdra a poranění nositele. Tato vložka je vyrobena z polyamidových vláken. Vložka je vyjímatelná, což usnadňuje čištění pouzdra. U ústí vložky / u rukojeti nože a na spodní straně vložky je osazen pojistný mechanismus, jistící nůž proti jeho samovolnému uvolnění z pouzdra. Pojistka využívá tvarování na rukojeti, při zasunutí nože slyšitelně zacvakne a brání noži ve vyklouznutí i při prudkých pohybech jako jsou běh nebo skákání. Pouzdro využívá tříbodový jistící systém - je vybaveno pojistným popruhem na patentku na fixaci nože.

Délka čepele 14,3 cm
Délka rukojeti 12,9 cm
Celková délka 27,2 cm
Rozměry podrobně
Tloušťka čepele: 3,9 mm
Tloušťka rukojeti: 1,8 cm
Šířka čepele: 3,1 cm
Materiál čepele Ocel D2
Materiál rukojeti
Materiál pouzdra
Povrchová úprava čepele
stříbrná čepel (# Maximus-D2-S) - Satin
černá čepel (# Maximus-D2-B) – Titanium Coating
černá čepel BT + SW (# KIZ0869) – Titanium Coating + Stone Wash
Druh čepele
Dvou-sečná
Další specifikace
Typ nože: víceúčelový, velký outdoorový
Ostří: rovné
Stopka: full tang
Tvrdost čepele: 59 - 62 HRC
Pouzdro:
multifunkční Tactical Echelon
opaskové / MOLLE
Součástí dodávky
nůž samotný
pouzdro
paracord
dárková krabička

 

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • nůž s pevnou čepelí
 • dvou-sečná čepel typu drop point z prvotřídní ocele
 • silná špička broušená z obou stran
 • jimping na hřbetu čepele
 • fuller
 • ergonomická rukojeť z moderního sklolaminátu
 • full tang konstrukce
 • 3D textura rukojeti
 • tvarování na prsty na spodní straně rukojeti
 • směrem dolů rozšířené zakončení rukojeti
 • tři otvory na připevňovací / jistící šňůru
 • jednoduchá záštita
 • pouzdro Tactical Echelon s tříbodovým jistícím systémem
Související články
Kempovat v kempu, nebo na vlastní pěst?Přečíst článek
Voděodolné vybavení. Udržíme vás v suchu!Přečíst článek
Jak na správnou impregnaci outdoorového vybaveníPřečíst článek
Nastala sezóna grilování a vaření v přírodě!Přečíst článek
Káva nejlíp chutná venku!Přečíst článek
Pohodlné spaní v hamace není sci-fiPřečíst článek
Zápach z bot? Zbavte se ho jednou provždy!Přečíst článek
Hmyz se probouzí. Braňte se!Přečíst článek
Vybíráme hamaku pro pohodlné spaní v příroděPřečíst článek
Velký průvodce výběrem nožůPřečíst článek
Posviťte si na cestu: o svítilnách od A do ZPřečíst článek

Dotaz k produktu

Zadejte Vaše jméno *
Zadejte Váš e-mail *

Kategorie produktu

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny