📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Batoh Big Top Eberlestock®

Prodej produktu byl ukončen
EAN:
Délka záruky: 2 roky
Popis a parametrySouvisející článkyDotaz k produktu
Popis a parametry

Big Top od Eberlestock je extrémně propracovaný batoh se zaměřením na armádní nebo lovecké potřeby. Díky značně propracovanému modulárnímu systému jej lze rozšířit a vybavit se na přesuny či delší pobyty v terénu, aniž byste museli racionalizovat nad balením potřebného vybavení. Jedná se o opravdu velký a prostorný batoh určený pro extrémní použití a zatížení.

Duální přístup do hlavní komory

Batoh Big Top nabízí dvě možnosti vstupu do hlavní komory. První možností je komínové plnění shora. Namísto klasického výklopného víka je uzavírání vyřešeno rolovatelným rukávem, díky čemuž lze eliminovat zašpinění nebo promáčení obsahu batohu, a navíc lze výškově rozšířit velikost kapsy a vměstnat dovnitř více vybavení. Rolovatelný rukáv se zajišťuje pomocí dvou rychlozapínacích přezek. Druhou možností je přímý vstup do hlavní komory pomocí dvoucestného vodotěsného zipu s masivními táhly na čelní straně. V horní poloze jsou zipy zajištěny suchým zipem, aby nedocházelo k samovolnému otevření. Na čelní straně je několik příčných a vodorovných kompresních popruhů pro stažení nebo uložení a zajištění vybavení mimo komoru batohu.

Dostatek prostoru

V hlavní komoře je několik oddělených přihrádek pro přehlednou organizaci vybavení a několik kompresních popruhů k zajištění. Ve spodní části batohu je oddělená komora pro uložení spacího pytle. Prostor mezi hlavní a spodní komorou je rozdělen pomocí stahovatelné chlopně, kterou lze povolit a obě komory spojit do jedné, extra velké. Dvě hluboké a dvě klasické boční kapsy slouží k nesení lahví s vodou nebo uložení hydrovaku.

Propracovaný zádový systém

Jako všechny batohy od Eberlestock je i Big Top vybaven kvalitními ramenními popruhy, které jsou dostatečně vypolstrované, ale přesto prodyšné díky použité 3D mesh síťovině. Mimo to lze ramenní popruhy stáhnout pomocí stabilizačních pásků a upravit tak rozložení hmotnosti a tlaku na ramena. Obrovským plusem nosného zádového systému je jeho možnost individuálního nastavení dle výšky uživatele. Polstrování zad je masivní a středový kanálek nabízí dobrý přístup vzduchu pro cirkulaci podél páteře. Batoh na zádech sedí pohodlně i při dlouhém nošení. Na ramenních popruzích je několik přídavných poutek pro uchycení doplňkového vybavení, včetně očka pro zajištění hadičky od hydratačního vaku, aby vám hadička zbytečně nepřekážela. Batoh disponuje třemi madly pro přenášení, jedno je umístěno na vršku batohu, dvě na bocích. Elastický a výškově nastavitelný hrudní pás pomůže rozložit nesenou zátěž. Bederní pás je opatřen třemi řadami MOLLE kompatibilní vazby a zapíná se stejně jako hrudní pás na rychlozapínací přezku. V případě že jej nechcete používat, je v zádovém panelu fixován pomocí suchého zipu a lze jej vytáhnout a odložit.

Vazebný systém MOLLE

Po celém batohu jsou rozmístěny řady redukovaných MOLLE vazeb, jež vám umožní přichytit další dodatečné vybavení. Redukovaná vazba je zhruba o 60 % lehčí než klasická MOLLE vazba.

Modularita podle Eberlestock

Pokud potřebujete batoh spojit s F1 nebo M1 nosnými rámy, lze celý zádový systém odepnout a napojit k rámu pomocí zipu nebo tří kompresních popruhů po straně batohu. Batoh je vybaven nosným hliníkovým rámem, který je dostatečně odolný a přesto lehký, a dodává tak batohu na potřebné robustnosti. Dlouhou zbraň lze pohodlně přenášet v boční kapse se zajištěním pomocí bočních kompresních popruhů.

Výška  83,8 cm
Šířka  30,5 cm
Hloubka  25,4 cm
Rozměry podrobně Základní objem batohu: 98,322 l
Objem rolovatelného vršku: 22,942 l
Hmotnost  3,345 kg
Objem  121,264 l
Detaily materiálu Batoh: Cordura®
Rám: hliník
Upevnění / přeprava 2 nastavitelné, polstrované ramenní popruhy
1 délkově i výškově nastavitelný hrudní popruh
1 odnímatelný bederní pás
1 látková rukojeť nahoře
2 látkové rukojeti po stranách

 

 

Benefity, o kterých musíte vědět:

  • lovecký a vojenský batoh
  • odnímatelný zádový systém
  • rolovací víko a plnohodnotný přední vstup
  • pevná nosná konstrukce z hliníku
  • dvě spojitelné vnitřní komory
  • dostatek redukovaných MOLLE vazeb
  • kompatibilita s nosným F1 nebo M1 rámem
Související články
Káva nejlíp chutná venku!Přečíst článek
Pohodlné spaní v hamace není sci-fiPřečíst článek
Zápach z bot? Zbavte se ho jednou provždy!Přečíst článek
Hmyz se probouzí. Braňte se!Přečíst článek
Vybíráme hamaku pro pohodlné spaní v příroděPřečíst článek
Jarní úklid: máte vyčištěné zbraně?Přečíst článek
Posviťte si na cestu: o svítilnách od A do ZPřečíst článek
Jak se správně postarat o svůj spacákPřečíst článek
Legendární puška Mosin-NagantPřečíst článek
Jak se starat o stan?Přečíst článek
Víkendový outdoor v předjaří? S dobrou přípravou ano!Přečíst článek

Dotaz k produktu

Zadejte Vaše jméno *
Zadejte Váš e-mail *

Kategorie produktu