📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Nůž s pevnou čepelí KIZLYAR SUPREME® Sensei D2

Prodej produktu byl ukončen
EAN:
Délka záruky: 2 roky
Popis a parametrySouvisející článkyDotaz k produktu
Popis a parametry

Sensei D2 je nůž s pevnou čepelí, který v sobě snoubí krásu a eleganci orientální tradice s ruskou praktičností. Funkčně je to kombinace tábornického nože, mačety a wakizashi (japonský meč podobný kataně). Čepel má tanto tvar, délku 22 centimetrů a tloušťku téměř ½ centimetru. Když nůž držíte v ruce, dodává pocit, že držíte malý meč, je výkonný a spolehlivý. Těžiště je posunuto směrem dopředu na čepel, což umožňuje pohodlné krájení a řezání. Podobně jako nože série Tactical Echelon Series, i Sensei nabízí ergonomickou rukojeť přinášející příjemný měkký úchop díky použití Kratonu v měkčí variantě než je u nožů obvyklé. Rukojeť také usnadňuje práci s nožem v taktických rukavicích.

Malá mačeta z prémiové oceli

Čepel Sensei v sobě kombinuje klasické tanto, mačetu a japonské wakizashi. Čepel je vyrobena z velmi kvalitní oceli D2. Ta je jednou z nejpopulárnějších prémiových ocelí na světě, především díky své vynikající schopnosti dlouho udržet ostří nože. Tato ocel je ve své třídě pokládána za nejvíce odolnou proti opotřebení. Kombinace vynikající odolnosti vůči opotřebení, velké tvrdosti a přijatelné odolnosti vůči korozi dělá z D2 vynikající volbu pro špičkové nože. D2 má poměrně vysoký obsah chromu a je odolnější vůči korozi než většina bohatých uhlíkových ocelí, ale stále potřebuje očistit po použití a čas od času také ošetřit olejem. Dosahuje tvrdosti 60 - 62 HRC. Nůž je na čepeli opatřen jednoduchou záštitou - ochranou proti sklouznutí prstů na čepel. Před ní nalezneme tzv. choil, tedy vybrání pro umístění ukazováčku. Uživatel se díky těmto dvěma bezpečnostním prvkům nemusí bát pořádně zabrat z obavy, že by ruka sklouzla a došlo by k poranění.

Tvrdé jádro, měkký povrch

Ergonomická rukojeť je vyrobena ze dvou vrstev, vrchní vrstvy z Kratonu a ze základu z ABS plastu. Tato kombinace přináší příjemný pocit měkkého úchopu a velkou pevnost ABS. ABS je relativně nový, mimořádně pevný termoplast s velkou odolností vůči mechanickému poškození, vůči tlaku i za nízkých teplot, vůči vzniku a šíření trhlin a vůči oděru. Kraton je zase velmi podobný gumě a velice dobře absorbuje nárazy, nůž v ruce neklouže, neotočí se a poskytuje tak velice jistý úchop. Rukojeť nese 3D texturu a na spodní straně tvarování na prsty pro jistější a bezpečnější úchop. Na konci rukojeti nože je otvor na připevňovací / jistící šňůru. Nůž je konstrukce full tang, tzn. že je vyroben z jednoho kusu oceli a rukojeť je tvořena 2 střenkami připevněnými k noži šroubky nebo nýty.

Pouzdro svisle, vodorovně, šikmo – podle libosti

Sensei je dodáván s pevným tvarovaným opaskovým pouzdrem z polyamidových vláken. Pouzdro je vybaveno vnitřním pojistným mechanismem, nůž po vsunutí do pouzdra slyšitelně zacvakne a je spolehlivě zajištěn proti vypadnutí. Tato pojistka brání noži ve vyklouznutí i při prudkých pohybech jako jsou běh nebo skákání. Díky speciálně navrženému otočnému klipu s opaskovým průvlekem může být pouzdro umístěno na opasku horizontálně, špičkou nože směřující na libovolnou stranu, vertikálně, špičkou dolů i nahoru, nebo v jakémkoli jiném úhlu dle preferencí uživatele. Klip lze na pouzdro namontovat pomocí čtyř šroubků do tří různých pozic nebo lze do krajních pozic namontovat klipy dva, což je vhodné pro horizontální nošení nože na opasku. Po odmontování opaskového klipu se pouzdro díky svému nízkému profilu snadno vsune do velké kapsy kalhot nebo batohu. Pouzdro je také, díky čtyřem oválným otvorům na každé straně, MOLLE kompatibilní nebo jej lze nosit upevněné na lýtku. Další možností je připevnění pouzdra k libovolné výbavě pomocí paracordu provlečeného kulatými otvory po stranách pouzdra.

Nápis tady, logo tam

Na čepeli je z jedné strany logo KS a nápis Kyzliar Supreme Made in Russia, z druhé strany je nápis Sensei D2 STEEL. Velký nápis SENSEI nalezneme také na pouzdru.

Délka čepele 22,0 cm
Délka rukojeti 13,5 cm
Celková délka 35,5 cm
Rozměry podrobně
Tloušťka čepele: 4,6 mm
Tloušťka rukojeti: 2,11 cm
Šířka čepele: 2,93 cm
Hmotnost 452 g
Materiál čepele Ocel D2
Materiál rukojeti
Materiál pouzdra
Povrchová úprava čepele
stříbrná čepel (# Sensei-D2-S) - Satin
černá čepel (# Sensei-D2-B) - Titanium Coating
šedá čepel (# KIZ0432) - Stone Wash
Druh čepele
Jedno-sečná
Tanto point (americké tanto)
Speciální
Další specifikace
Typ nože: speciální, velký outdoorový
Ostří: rovné
Stopka: full tang
Tvrdost: 60 - 62 HRC
Pouzdro: opaskové / MOLLE
Součástí dodávky
nůž samotný
pouzdro
multipoziční klip
dárková krabička

 

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • bytelný nůž s pevnou čepelí
 • příjemně se drží
 • pružný a odolný
 • čepel z prémiové nožířské oceli
 • jednoduchá záštita
 • choil
 • full tang konstrukce
 • rukojeť z moderních plastů
 • 3D textura
 • tvarování na prsty
 • otvor na na připevňovací / jistící šňůru
 • polyamidové pouzdro
 • z jedné strany čepele logo KS a nápis Kyzliar Supreme Made in Russia
 • z druhé strany čepele nápis Sensei D2 STEEL
 • na pouzdru nápis SENSEI
Související články
Káva nejlíp chutná venku!Přečíst článek
Pohodlné spaní v hamace není sci-fiPřečíst článek
Zápach z bot? Zbavte se ho jednou provždy!Přečíst článek
Hmyz se probouzí. Braňte se!Přečíst článek
Vybíráme hamaku pro pohodlné spaní v příroděPřečíst článek
Velký průvodce výběrem nožůPřečíst článek
Posviťte si na cestu: o svítilnách od A do ZPřečíst článek
Jak se správně postarat o svůj spacákPřečíst článek
Jak se starat o stan?Přečíst článek
Víkendový outdoor v předjaří? S dobrou přípravou ano!Přečíst článek
Sezóna termoprádla zdaleka nekončí!Přečíst článek

Dotaz k produktu

Zadejte Vaše jméno *undefined
Zadejte Váš e-mail *undefined
undefined

Kategorie produktu